Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

MEHMET NURİ SAMANCI `DAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

MEHMET NURİ SAMANCI `DAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI
REKLAM ALANI

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, İstanbul’un Fethi’nin 569.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı, mesajında şu ifadelere yer verdi;
29 Mayıs 1453, İstanbul’un fethinin yıl dönümüdür. İstanbul’un atalarımız tarafından fethedilmesi, dünya tarihinin en önemli olaylarından biridir” ifadesinde bulunarak mesajını şu şekilde sürdürdü: “Bu fetih, sadece güzel İstanbul’un, bir milletin elinden çıkması, diğer bir milletin hakimiyeti altına girmesi olayından ibaret değildir. Bu fetihle bir uzun çağ kapanmış, yeni bir tarih çağı açılmıştır.

Bu fetih, Allah elçisinin; “ İstanbul elbette fethedilecektir. O’nu fetheden kumandan, ne güzel kumandan ve o asker, ne güzel askerdir “ hadisi şerifindeki mucizevi gerçeğin hakikât âlemine çıkışıdır.

Bu fetihteki derin mana, hakkın batıla, tevhidin şirke, adaletin zulme üstün gelmesidir. Zulüm ve taassubun yıkılması, vicdanlara vurulan zincirlerin kırılması, insan hak ve hürriyetlerinin güvenlik altına alınmasıdır.

Benzersiz bir coğrafi konuma, görkemli bir tarihî geçmişe ve büyük bir ekonomik potansiyele sahip olan İstanbul’da fetih ruhuyla milletçe bir ve beraber oldukça, birbirimize saygı, sevgi ve hoşgörü anlayışı ile yaklaştıkça ülkemiz daha da güçlenecek ve dünyaya yön verecek medeniyet, yine bu topraklardan yayılacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle feth-i mübînin 569. yıl dönümünü tebrik ediyor, Fatih Sultan Mehmet’i, onun kutlu askerlerini, kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

SERVET SAMANCI -AĞRI

REKLAM ALANI